آمار عملكرد واحدهاي تحت پوشش طرح

 

با استفاده از اطلاعات ثبت شده در واحدهاي تحت پوشش طرح، گزارشهايي از وضعیت تولیدی و تولیدمثلی گاوداري تهيه و پيشنهاداتي در جهت مديريت بهينه و بهبود بهره­وري واحدها ارائه مي­گردد.

فايل نمونه گزارش سالانه ارائه شده به دامداران تحت پوشش (دانلود فایل، کلیک کنید)

جدول زير خلاصه ­اي از عملكرد برخي پارامترهاي توليدي و توليدمثلي را در برخي از گله ­هاي تحت پوشش در سال 1394 نشان مي­ دهد. گزارش­هاي زير به صورت سالانه به دامدارن ارائه مي­گردد. سپس با تجزيه و تحليل اين آمارها نقاط ضعف گله در همه حوزه­ها شناسايي گرديده و به دامدار اعلام مي­گردد. دامدارن تحت پوشش طرح با استفاده از توصيه­ هاي متخصصين امر، تمهيدات لازم جهت بهبود وضعيت عملكرد گله و بهينه سازي واحد توليدي را در راستاي برطرف ساختن نقاط ضعف گله اتخاذ مي­ نمايند.

يكي از مزاياي مهم اجراي اين طرح امكان گزارش گيري آني از سيستم جهت استفاده­ هاي روزمره در دامداري مي­باشد. اين گونه گزارشات مي­ توانند كمك شاياني به كارشناسان تغذيه و دامپزشكان گله جهت بررسي وضعيت موجود و ارائه راهكار مناسب جهت مديريت صحيح گله نمايند. به عنوان مثال تركيب گله، ميانگين سني و ميانگين شكم زايش يك بهاربند خاص، ميانگين توليد شير يك بهاربند خاص، سابقه بيماري و داروهاي تجويز شده براي يك دام، سوابق تلقيح و تشخيص دام و..... از اين نوع گزارشات مي­ باشند.

عضویت در خبرنامه ایمیلی و پیامکی

Invalid Input
لطفا ایمیل معتبری وارد کنید
Invalid Input

از جدیدترین اطلاعات، اخبار، اولویت های تحقیقاتی و دوره های آموزشی و ... باخبر باشید

گالری تصاویر

راه های ارتباطی

تبریز، بلوار 29 بهمن، دانشگاه تبریز، مدیریت امور فناوری

تلفن: 04144227448

ایمیل: