کارگاه پتنت و مالکیت فکری

کارگاه فناورانه " پتنت و مالکیت فکری" با همکاری مدیریت امور فناوری دانشگاه تبریز و انجمن انرژی ایران در سالن یشم دانشکده برق و کامپیوتر برگزار گردید.
این دوره با حضور اساتید و دانشجویان دکتری دانشگاه تبریز و کارشناسانی از شرکت‌های پالایش نفت تبریز، مس آذربایجان، پتروشیمی تبریز، توزیع نیروی برق تبریز و تدریس دکتر کامران باقری دکترای مالکیت فکری برگزار گردید.
در این کارگاه شرکت کنندگان با مفاهیمی نظیر  مدیریت و حقوق مالکیت فکری، انواع مالکیت فکری، پتنت و قوانین مربوطه آشنا شدند. در این کارگاه یک روزه همچنین جایگاه ایران در بخش پتنت، برندسازی، ثبت علائم صنعتی و نیز قوانین مربوطه تبیین گردید.

کارگاه پتنت

مدرسه بین المللی مدیریت مصرف انرژی برگزار شد

مدرسه بین المللی مدیریت مصرف انرژی با حضور متخصصان این حوزه در دانشکده مهندسی برق و کامپیو‌تر دانشگاه تبریز آغاز بکار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، رییس دانشگاه تبریز در آیین افتتاحیه این مدرسه ضمن معرفی اجمالی این دانشگاه گفت: دانشگاه تبریز در حال حاضر به عنوان یکی از دانشگاه‌های بر‌تر و جامع کشور آماده است برای رفع نیازهای تحقیقاتی، با تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌ها همکاری کند.

دکتر محمدرضا پورمحمدی، افزود: تمامی دانشکده‌های این دانشگاه به نوعی با بحث انرژی در ارتباط هستند، ولی از ۲۱ دانشکده موجود در دانشگاه تبریز، شش دانشکده در حوزه فنی و مهندسی فعال هستند که می‌توانند کمک شایانی در حوزه مدیریت مصرف انرژی در جامعه ایفا کنند، گرچه در فرهنگ سازی نیز دانشکده‌های علوم انسانی، تربیتی و روان‌شناسی و مدیریت می‌توانند بسیار موثر باشند.

قرارداد همکاری علمی با دو استاد برجسته ایرانی خارج از کشور

با حضور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز، آقایان دکتر محمد شاهیده پور استاد دانشگاه ايلينويز آمریکا و دکتر حمیدرضا زارعی پور استاد دانشگاه کالگری کانادا به عنوان اساتید مدعو همکاری خود را با دانشگاه تبریز شروع نمودند.

راه اندازی دستگاه کروماتوگرافی یونی در آزمایشگاه مرکزی

دستگاه کروماتوگرافی یونی در آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز راه اندازی شد، این دستگاه دارای دو ستون مجزای کاتیونی و آنیونی بوده و امکان اندازه گیری کاتیونها و آنیونهای آب بطور همزمان وجود دارد، دستگاه مذکور ساخت شرکت مترواهم سوئیس می باشد و با حمایت شبکه آزمایشگاهی فناوریهای راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری خریداری شده است.

عضویت در خبرنامه مدیریت امور فناوری

Invalid Input
لطفا ایمیل معتبری وارد کنید
Invalid Input

از جدیدترین اطلاعات، اخبار، اولویت های تحقیقاتی و دوره های آموزشی و ... باخبر باشید

گالری تصاویر

راه های ارتباطی

تبریز، بلوار 29 بهمن، دانشگاه تبریز، جنب ساختمان ادارات مرکزی، مدیریت امور فناوری دانشگاه تبریز

تلفن: 30-04133393526

فکس: 04133271451

ایمیل: